«

»

Gru 29 2017

„NATURA 2000 – PRZYSTANEK BAŁTYK”

W naszej szkole rozpoczęliśmy realizację projektu

 NATURA 2000 – PRZYSTANEK BAŁTYK. Edukacja Społeczności Nadmorskich Obszarów Chronionych” przy współpracy z Fundacją Inicjatyw Społecznych „BARWY ZIEMI”  współfinansowanego przez Unię Europejską

            Celem kampanii jest popularyzacja obszarów chronionych pod względem atrakcji przyrodniczych i kulturowych, uświadomienie dzieciom i młodzieży oraz lokalnej społeczności potrzeby i metod ochrony cennych przyrodniczo obszarów, na których zamieszkują.

18 grudnia 2017r. odbyły się pierwsze warsztaty dla uczniów kl. I-IV prowadzone przez  trenerów biologów z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Spotkanie to dotyczyło elementów środowiska przyrodniczego oraz idei ochrony przyrody. Uczniowie  mogli zgłębić zagadnienia dotyczące Ochrony Środowiska poprzez nowoczesne techniki nauczania w formie gier i zabaw, które wyzwoliły w nich wiele radości i pozytywnych emocji.

            Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia wiedzy i świadomości społeczeństwa na temat ochrony i popularyzacji terenów nadmorskich obszarów Natura 2000. Zajęcia prowadzone będą w formie zajęć praktycznych z użyciem nowoczesnych środków dydaktycznych, interaktywnych form pracy, angażujących uczniów do udziału w spotkaniach. Praca na warsztatach polegać będzie również na opracowywaniu przez uczestników planów wydarzeń edukacyjnych promujących świadomość nt. potrzeby oraz właściwych metod ochrony przyrody oraz korzyści z dobrze zachowanej przyrody i krajobrazu

            Na zakończenie zostanie zorganizowana w Trójmieście Impreza plenerowa o nazwie „PRZYSTANEK BAŁTYK”

            Koordynatorem projektu jest Pani Agnieszka Wierzbowska. Osobami wspomagającymi są Panie: A. Szymańska, B. Ruszczyk, M. Mańkowska i K. Kacprzak.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej info.

Aby zablokować pliki cookies lub uniemożliwić tylko niektóre funkcje, należy zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej. W Google Chrome Należy kliknąć na menu (w prawym górnym rogu), zakładka Ustawienia » Pokaż ustawienia zaawansowane. W sekcji Prywatność trzeba kliknąć w przycisk Ustawienia treści. Mozilla Firefox Poprzez menu przeglądarki, należy wybrać kolejno: Narzędzia » Opcje » Prywatność. Następnie wystarczy uaktywnić pole Program Firefox: będzie używał ustawień użytkownika. Internet Explorer Narzędzia » Opcje Internetowe » Prywatność. Suwakiem ustawiamy poziom prywatności. Opera Z menu przeglądarki: Ustawienia » Prywatność i bezpieczeństwo » sekcja Ciasteczka.

Zamknij