«

»

Lis 12 2018

100 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

11 LISTOPADA W NASZEJ  SZKOLE
Dnia 9.11.2018 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Apel przygotowali uczniowie z klasy VIII pod kierunkiem wychowawcy pani Krystyny Blin. O godz. 11.11 w szkole odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu państwowego. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie zaśpiewali bardzo wzruszającą pieśń patriotyczną „Uwierz Polsko”. Trzeba też wspomnieć, że podczas apelu uczniowie chętnie włączali się do wspólnego śpiewu.
W szkole podejmowaliśmy szereg działań patriotycznych upamiętniających to wielkie dla Polaków święto.
Uczniowie klas I- III realizowali tematykę patriotyczną w ramach programu „Tydzień Małego Patrioty”. Zorganizowaliśmy szkolny konkurs plastyczny, pt. „Moja mała ojczyzna”. W szkole wykonaliśmy szereg dekoracji, które upiększyły nasz dolny korytarz. Uczniowie zrobili dużą flagę, którą zawiesili na szkolnym korytarzu. Na lekcjach wychowania fizycznego do ćwiczeń wykorzystywaliśmy szarfy biało- czerwone oraz prowadziliśmy elementy „żołnierskiej musztry”. Uczniowie wzięli udział w konkursie „Kokarda narodowa 2018”.
W klasach IV- VIII odbyła się szkolna akcja „100 kokard narodowych na stulecie odzyskania niepodległości”. Przeprowadziliśmy cykl zajęć na temat powstań narodowych: listopadowe, styczniowe, warszawskie oraz na temat bohaterów narodowych: Piłsudski, Paderewski, Dmowski. Zrobiliśmy gazetki na korytarzach o tematyce: Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, Patron roku 2018, żołnierze wyklęci. Zorganizowaliśmy konkurs rysunkowy „Wielcy Polacy”.
To tylko niektóre z działań, które podjęliśmy w naszej szkole, chcąc włączyć się w akcję całego kraju „100 lat Niepodległej”. Zwieńczeniem tych działań była uroczysta akademia, która zakończyła jedynie cykl działań podejmowanych w tym tygodniu.
Działania na rzecz Niepodległej będą trwały przez cały rok.

 

 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej info.

Aby zablokować pliki cookies lub uniemożliwić tylko niektóre funkcje, należy zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej. W Google Chrome Należy kliknąć na menu (w prawym górnym rogu), zakładka Ustawienia » Pokaż ustawienia zaawansowane. W sekcji Prywatność trzeba kliknąć w przycisk Ustawienia treści. Mozilla Firefox Poprzez menu przeglądarki, należy wybrać kolejno: Narzędzia » Opcje » Prywatność. Następnie wystarczy uaktywnić pole Program Firefox: będzie używał ustawień użytkownika. Internet Explorer Narzędzia » Opcje Internetowe » Prywatność. Suwakiem ustawiamy poziom prywatności. Opera Z menu przeglądarki: Ustawienia » Prywatność i bezpieczeństwo » sekcja Ciasteczka.

Zamknij