Dąb św. Jana Pawła II

Wśród wielu drzew rosnących przed budynkiem naszej szkoły, jedno jest  szczególne. To zwyczajny polski dąb posadzony 8.04.2005 roku – 15 lat temu.    

W czym tkwi jego wyjątkowość?       

Jest to   „DĄB JANA PAWŁA II”

     Został on posadzony po odejściu  do domu Ojca,  Papieża Polaka. Tego dnia społeczność szkolna, dyrekcja,  pracownicy, rodzice, oraz  uczniowie min: w taki  sposób wyrazili wdzięczność za życie , pontyfikat Karola Wojtyły.

Kochany, podziwiany, obdarzany ogromnym szacunkiem  Jan Paweł II . Wybrany 264 papieżem – 16 .X. 1978 r. Uczniowie zgromadzili się przy rosnącym dębie, na krótką  refleksję,  aby przypomnieć   historię zasadzenia dębu.

      

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej info.

Aby zablokować pliki cookies lub uniemożliwić tylko niektóre funkcje, należy zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej. W Google Chrome Należy kliknąć na menu (w prawym górnym rogu), zakładka Ustawienia » Pokaż ustawienia zaawansowane. W sekcji Prywatność trzeba kliknąć w przycisk Ustawienia treści. Mozilla Firefox Poprzez menu przeglądarki, należy wybrać kolejno: Narzędzia » Opcje » Prywatność. Następnie wystarczy uaktywnić pole Program Firefox: będzie używał ustawień użytkownika. Internet Explorer Narzędzia » Opcje Internetowe » Prywatność. Suwakiem ustawiamy poziom prywatności. Opera Z menu przeglądarki: Ustawienia » Prywatność i bezpieczeństwo » sekcja Ciasteczka.

Zamknij