„Matematyka nie musi być nudna”

Uczniowie klasy VIB wzięli udział w realizacji innowacji pedagogicznej „Matematyka nie musi być nudna”.

Celem innowacji było pokazanie uczniom, że matematyka wcale nie musi być nudna i trudna, a rozwiązując „problemy” matematyczne można bardzo dobrze się bawić.

Uczniowie swoją przygodę rozpoczęli od stworzenia prezentacji multimedialnej w programie Powerpoint na dowolny temat związany z matematyką. Uczniowie wykazali się bardzo dużą pomysłowością. Prezentacje stworzone przez uczniów dotyczyły m. in. zagadek matematycznych, wiadomości dotyczących ułamków zwykłych, wiadomości dotyczących naszego miasta zapisanych w liczbach.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej info.

Aby zablokować pliki cookies lub uniemożliwić tylko niektóre funkcje, należy zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej. W Google Chrome Należy kliknąć na menu (w prawym górnym rogu), zakładka Ustawienia » Pokaż ustawienia zaawansowane. W sekcji Prywatność trzeba kliknąć w przycisk Ustawienia treści. Mozilla Firefox Poprzez menu przeglądarki, należy wybrać kolejno: Narzędzia » Opcje » Prywatność. Następnie wystarczy uaktywnić pole Program Firefox: będzie używał ustawień użytkownika. Internet Explorer Narzędzia » Opcje Internetowe » Prywatność. Suwakiem ustawiamy poziom prywatności. Opera Z menu przeglądarki: Ustawienia » Prywatność i bezpieczeństwo » sekcja Ciasteczka.

Zamknij