Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – świętujmy razem!


2 mają 2022r. uczniowie naszej szkoły uroczyście świętowali Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.  W tym dniu najważniejszymi dla nas kolorami była biel i czerwień,  kolory naszej flagi państwowej. Atmosferę święta czuliśmy od samego rana, a to za sprawą udekorowanych biało-czerwonymi chorągiewkami klas i galowymi strojami dzieci. Podczas okolicznościowej akademii, na której Dyrektor Pani Urszula Krajewska przypomniała wiadomości na temat symboli narodowych, przedstawiciele RR uczniów kl. VIII a wręczyli na ręce P. Dyrektor ufundowaną dla szkoły flagę i maszt. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się na Plac Konstytucji 3 Maja, aby wziąć udział  w Bartoszyckich Obchodach Dnia Flagi RP. Dzień ten był  wspaniałą okazją do wyrażania dumy z tego, że jesteśmy Polakami.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *