Wycieczka do lasu klas II a i III


Dnia 26 września wzięliśmy udział (klasa II a i III) w ścieżce dydaktycznej „Dębowy las” w Galinach . Zajęcia zorganizowali pracownicy Nadleśnictwa w Bartoszycach, które poprowadził p. Paweł Ulaniuk- miejscowy leśniczy, poza tym miłośnik i fotografik przyrody . W lesie nad rzeką Pisą, spotkaliśmy się z panem leśniczym, który bardzo ciekawie opowiadał nam o roślinach i zwierzętach występujących w naszych lasach. Pokazał nam również, czym różnią się poszczególne gatunki drzew, a także omówił warstwy lasu. Dowiedzieliśmy się, dlaczego niektóre drzewa w lesie są wycinane i zobaczyliśmy jak wyglądają drzewa zaatakowane przez szkodniki. Kolejnym punktem wycieczki było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Nigdy nie zapomnimy fantastycznych zajęć przyrodniczych w terenie, za które serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom .


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *