Święto Niepodległości


Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 4  odbyły się  10 listopada. Po raz kolejny nasza placówka przystąpiła do akcji „Szkoła do hymnu”, dlatego o symbolicznej godzinie cała wspólnota szkolna odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”.                                                                                

W przeddzień 104 rocznicy tego wielkiego wydarzenia, uczniowie z wychowawcami klas IV- VIII- przygotowali uroczystość w formie koncertu pieśni patriotycznych. Uczniowie przez śpiew, uroczyste stroje, przebrania – uczcili pokolenie, które składało ofiary krwi w wielkich bitwach, powstaniach, aby nasza ojczyzna była wolna.

Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły – pani Urszula Krajewska poprosiła zebranych o uczczenie chwilą ciszy poległych oraz tych, którzy walczą o niepodległość Ukrainy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *