„Bezpieczne ferie”


W dniu 13.01.2023r. odbyło się spotkanie z dzielnicowym mł.asp. Dominikiem Fatygą dla przedszkolaków i klas I-III na temat bezpiecznych ferii, bezpieczeństwa na drodze i bezpieczeństwa w domu. Celem zajęć było uświadomienie zagrożeń, jakie niosą ze sobą nieodpowiedzialne zabawy w trakcie zimowego wypoczynku. Ważnym elementem spotkania było przypomnienie zasad poruszania się po drogach szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe noszone przez pieszych. Ponadto, dzielnicowy zaapelował do dzieci, o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, o przechodzeniu po przejściu dla pieszych.

Podczas rozmowy dzielnicowy  przestrzegał dzieci między innymi przed niebezpiecznymi zabawami w rejonie akwenów wodnych. Przypomniał, że skute lodem wszelkie wody nie są dobrymi miejscami do zabaw i są one bardzo niebezpieczne, ponieważ nigdy nie wiadomo, jaka jest grubość lodu.  Zachęcał dzieci, żeby korzystały z wyznaczonych do tego miejsc, takich jak na przykład sztuczne lodowiska czy bezpieczne pagórki do jazdy na sankach.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *