Rok dla niepodległej

13.04.2018r. w naszej szkole odbyła się prelekcja z okazji 78 rocznicy zbrodni katyńskiej, którą poprowadziła Pani Wicedyrektor Anna Luśtyk.
Celem spotkania było kultywowanie i przekazywanie pamięci o jeńcach polskich zamordowanych przez NKWD podczas II wojny światowej.

Obchody 78 rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz 8 rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.
W naszej szkole z wielką powagą włączyliśmy się w obchody Zbrodni Katyńskiej oraz rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.
Nauczyciele zapoznali, przypomnieli uczniom o tak ważnych wydarzeniach jakimi były zbrodnia Katyńska, oraz katastrofa w Smoleńsku. Były to momenty zadumy, rozmowy, powagi oraz spotkań w miejscu gdzie upamiętniono te wydarzenia.

W dniu 10 listopada uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości. Dzieci z grupy ,,0″ przygotowały program artystyczny, na który zaprosiły przedszkolaków i uczniów z klas I-II. Dzieci na tę uroczystość wykonały kotyliony oraz flagi, zaś w tym dniu przyszły w odświętnych strojach. Sześciolatki przedstawiły program słowno – muzyczny . Podczas występu dzieci m.in. śpiewały pieśni patriotyczne oraz recytowały wiersze. Wszyscy wspólnie odśpiewali Hymn Polski ,, Mazurek Dąbrowskiego”. Celem spotkania było kształtowanie szacunku do Ojczyzny i symboli narodowych, rozwijanie poczucia przynależności narodowej.

 Krasnoludki z naszego przedszkola podczas zajęć poznawały legendę o powstaniu państwa polskiego, uczyły się słów hymnu. A poprzez wykonywane prace plastyczne utrwaliły wygląd flagi Polski oraz godła narodowego.

 W tym tygodniu dzieci z grupy „GUMISIE” uczestniczyły w zajęciach na temat

” Polska nasza ojczyzna- symbole narodowe”. Celem zajęć było poznanie symboli narodowych, kształtowanie poczucia przynależności narodowej.

 

23 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej.

Oto wyniki :
I MIEJSCE: JOWITA GOŁOMBIEWSKA
II MIEJSCE: ZOSIA PIOTROWSKA, HANIA TYSZKIEWICZ
III MIEJSCE: AMELIA KNAP, SARA HUMPHREY, GABRIELA BARANOWSKA
WYRÓŻNIENIA :
NIKOLA KURAŚ, MICHAŁ NOWODZIELSKI, ELIZA CHABEREK, NATALIA MARCIŃCZYK
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

 

 

” BO CHCIELI BYĆ WOLNI…”

Od 1 do 7 marca odbywały się w naszym mieście uroczystości poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych. Żołnierzy, którzy po 1944 roku nie wyrazili zgody na rządy komunistów w Polsce. Z bronią w ręku walczyli o wolną ojczyznę. Tropieni jak zwierzęta, zabijani i chowani w bezimiennych dołach – pozostali wierni słowom przysięgi:

,, (…) Przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej, stać nieugięcie na straży Jej honoru i o wyzwolenie Jej z niewoli walczyć ze wszystkich sił, aż do ofiary mego życia  (…). „
Nie udało się zatrzeć po nich śladu. Po kilkudziesięciu latach zakłamania żołnierze

,, Podziemnej Armii ,, powrócili, stając się dla wielu młodych ludzi wzorem patriotyzmu. Bo przecież w godzinie próby jaki i w życiu codziennym warto ,,zachować się jak trzeba” – tak jak zachowała się zamordowana przez komunistów ,,Inka”.
15 marca 2018 r. mogliśmy uczestniczyć w lekcji historii poświęconej żołnierzom polskiego podziemia niepodległościowego. Członkowie nieformalnej grupy historycznej ,,Pamiętamy” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach, w spektaklu zatytułowanym ,,Bo chcieli być wolni…” – w pięknych słowach, przeplatanych motywami muzycznymi i inscenizacją, przedstawili losy i sylwetki ,,Żołnierzy Wyklętych”.

 

Obchody 1050-lecia chrztu Polski

 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej info.

Aby zablokować pliki cookies lub uniemożliwić tylko niektóre funkcje, należy zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej. W Google Chrome Należy kliknąć na menu (w prawym górnym rogu), zakładka Ustawienia » Pokaż ustawienia zaawansowane. W sekcji Prywatność trzeba kliknąć w przycisk Ustawienia treści. Mozilla Firefox Poprzez menu przeglądarki, należy wybrać kolejno: Narzędzia » Opcje » Prywatność. Następnie wystarczy uaktywnić pole Program Firefox: będzie używał ustawień użytkownika. Internet Explorer Narzędzia » Opcje Internetowe » Prywatność. Suwakiem ustawiamy poziom prywatności. Opera Z menu przeglądarki: Ustawienia » Prywatność i bezpieczeństwo » sekcja Ciasteczka.

Zamknij